SAÇ BOYAMA GÜVENLİĞİ TESTLERİ.

SAÇ BOYAMA GÜVENLİĞİ TESTLERİ.

Cilt alerji testini nasıl gerçekleştiririm?

Aslında çok basit! Bu adımları boyama işleminden 48 saat önce gerçekleştirmeniz yeterli. Unutmayın, bu test tedbir amaçlıdır ve boyama işlemini gerçekleştirdiğinizde yine de alerjik reaksiyon gerçekleşebilir. Herhangi bir şüpheniz olursa lütfen doktorunuza danışın.

  1. Kutudaki şişeleri açın ve küçük bir miktar krem boya (1 no’lu şişe) ile aplikatörü (2 no’lu şişe) plastik bir kasenin içinde karıştırın.
  2. Krem boya (1 no’lu şişe) ve aplikatörün (2 no’lu şişe) ağzını sıkıca kapatın.
  3. Küçük bir miktar karışımı bir pamuk parçası ile dirsek içinize uygulayın (yaklaşık 1 cm’lik bölge).
  4. 45 dakika boyunca üzerini kapatmadan bekleyin, daha sonra ılık su ile yıkayın.
  5. Bölgeyi havlu yardımı ile hafifçe kurulayın ve önümüzdeki 48 saat boyunca herhangi bir işlem uygulamayın.
  6. 48 saat boyunca bu bölgede kızarıklık, yanma, kaşınma belirtileri olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir reaksiyon oluşması durumunda, lütfen ürünü kullanmayın ve doktorunuzu arayın. Ayrıca, dirseğinize uygulama yaptığınız ilk 45 dakikada herhangi bir rahatsızlık olursa hemen durulayın.

Tutam testini nasıl gerçekleştiririm?

Tutam testleri çok yardımcıdır, çünkü size istediğiniz rengi elde etmek için tam olarak kaç dakika uygulama yapmanız gerektiğini gösterir.

  1. 0.5 cm kalınlığında bir tutamı saçınızın köklere yakın kısmından farklı bir yere ayırın (saç çizgisi veya şakaklarınıza değil).
  2. Tutamı bir kağıt parçasına bantlayın ve alerji testinden kalan boya karışımını uygulayın. Süreyi başlatın. 35 dakika sonra, tutamı kontrol edin. Eğer kök uçları istediğiniz renkte değilse, karışıma geri dönün ve 5-10 dakika daha bekletin. İstediğiniz rengi elde edene kadar bekleyin ancak hiçbir zaman 50 dakikayı geçmeyin.

İlgili Makaleler