YOĞUN RENKLERİMİZİN SIRRI.

YOĞUN RENKLERİMİZİN SIRRI.

KOLESTON’UN ÖZEL SAÇ RENGİ FORMÜLÜ HAKKINDA

Koleston’un yoğun renklerinin sırrı Wella Uzmanlarının geliştirdiği formülün içindedir. Hiçbir renklendirici boya saça Koleston’dan daha derin nüfuz edemez. Her şey 2 adımlı renk etkili oksidatif işlemin bir parçası. İlk olarak, hidrojen peroksit doğal saç pigmentini açıklaştırmak için alkalizerle tepkimeye girer (amonyak veya alternatifi ile). Sonra bağımsız saç boyası molekülü daha büyük bir molekül zinciri oluşturmak için hidrojen peroksit ile etkileşime girer. Bu ‘daha iri’ moleküller artık büyüklüklerinden dolayı hem gözle görülür renk oluşturmaya başlarlar hem de saç korteksinde hapsedilmiş kalırlar. Koleston renklerinin özellikle koyu renk saçları kapatmak için tasarlanmış yoğun boya formülü vardır.

YENİ RENK AKTİFLEŞTİRİCİYLE TANIŞIN

Saç boyalarındaki renk solmasının önemli bir bölümünün ilk 15 gün içinde gerçekleştiğini biliyor muydunuz? Renk solması belli bir süre geçtikten sonra, güneş etkisi veya saçların yıkanması gibi diş etkenlerden dolayı kaçınılmaz olarak meydana gelir. Bu yüzden Wella Uzmanları 15. günde kullanılması için Koleston saç boya setine saçınızdaki renk pigmentlerini yenileyip saç renginizin tekrar ışıldamasını sağlayacak Renk Aktifleştirici ekledi. Renk Aktifleştirici saçınıza – solmaların büyük bölümünün gerçekleştiği saçınızın diş katmanlarına, alkalizer veya preoksit kullanmadan – sadece 10 dakikada nüfuz eden küçük renk moleküllerini etki ettirecek teknoloji kullanır.

KOLESTON’UN YOĞUN PARLAKLIK BAKIMI

Her Koleston setiyle beraber saçın boyanmasından sonra kullanılmak üzere bir adet Gün 1. Gün Yoğun Parlaklık Veren Bakım Kürü paketi ve saçınızı diş etkenlerden koruyup yumuşak ve parlak görünmesini sağlayacak bir adet 30. Gün Yoğun Parlaklık Veren Bakım Kürü paketi bulunur. Koleston’un Yoğun Parlaklık Bakimi setleri suya karşı % 85 daha çok koruma sağlar – böylelikle daha uzun süren yoğun renklerle saçınızın etkili görüntüsünü daha uzun süre korursunuz.

KOLESTON, WELLA STANDARTLARIYLA ÜRETİLDİ

Koleston, Wella standartlarıyla üretilmiş – kuaför sonuçları veren – ev tipi tek saç boya markasıdır. Wella’nın profesyoneller arasında sürekli aynı renk sonucunu veren ve altın standartla ödüllendirilmiş bir ünü vardır. Aynı “Wella Standartları” – zengin renk yoğunluğunu sağlamak için – Koleston Ürünlerinde de kullanıldı. Tüm Wella ürünleri ayni yüksek standardı – teknik performans ve malzeme kalitesi dahil – sağlamak zorundadır. Sadece Wella standartlarına ulaşabilen malzemeler Wella adını taşımaya hak kazanabilir.

*Renk kaybı; ilk 6 haftaya kadar, 6 hafta boyunca haftada bir standart saç kremleri kullanıldığında.

İlgili Makaleler