ÖZEL BİR GÜNDE

ÖZEL BİR GÜNDE

“Göz kamaştirin” kilavuzu

BAŞ DÖNDÜREN BİR TARZ

10 kadından 8’i saç boyamanın kendilerini mükemmel hissettirdiğini itiraf ediyor.* Peki özel bir gününüzde göz kamaştırmak için neler yapmalısınız?

• Davetinizden önceki yedi güç içinde saçınızı boyayın. İki gün önce ya da davet gününde değil.

• Her zaman saçınızı nasıl şekillendireceğinize boyamadan önce karar verin. Saçınızı bir heykel olarak düşünün ve saç renginizi de heykeli boyamak istediğiniz boya olarak hayal edin. Eğer saçınızı toplayacaksanız, yüz çevrenizde herhangi bir röfle istemezsiniz. Ya röfleleriniz saçınızın tamamında olmalı ya da arka tarafında olmalı ki iki farklı renginiz varmış gibi durmasın.

• Topuz için, bir numaralı kural şudur: Saçınıza ergenlerin takacağı gibi plastik bir şeyler takmayın. Yararı yok. Tıpkı bir prensesin saçı gibi olmalı saçınız. 40’ların 50’lerin çekici, klasik Hollywood filmlerini düşünün. Hafif, parlak, güzel saç bantları, tokaları ve firketeleri hatırlayın. Saçınızın mücevherleri bunlar.

• Eğer çoktan dışarıya çıktıysanız ve lüleleriniz bozuluyorsa, saçınızı diğer tarafa ayırın. Böylece saçınız daha dolgun görünecektir.

• Gecenin ilerleyen saatlerinde, dans ettikten sonra saçlarınız sönmeye başladıysa, kadınlar tuvaletine gidin, el kurutma makinesinin altına saçınızı eğin.

İşte şimdi, gecenin parlayan yıldızı olmak için bilmeniz gerekenleri biliyorsunuz.

*Anket, LM Pazarlama ve Araştırma’nın Ocak 2010 sonuçlarına göre 500 kadınla yapılmıştır.

İlgili Makaleler