ETKİLEMEK: ATEŞLİ KIZIL SAÇLAR

ETKİLEMEK: ATEŞLİ KIZIL SAÇLAR

Kızılların ateşli yapıları olduğu söylenir. Ya çok cezbedici olduklarından ya da diğerlerine kendini ateşe atan bir güve gibi göründüklerinden kızıl saçı bu hipnotize edici etkiden ayırmak neredeyse imkansız.

Kızıl saçlar doğada en az rastlanan saç rengidir. İçinde yüksek ölçüde kırmızı pigmentleri bulunduran feomelanin ile nitelenir.

Aslında, Amerika nüfusunun %2’si doğuştan kızıl saçlıdır. İskoçya kızıl saçların en yüksek olduğu yerdir. Şaşırtıcı ama İrlanda değil. Kızıl saç geni çekinik bir gen olduğundan, bir ailede nesiller sonra kızıl saçlar görülebilir.

Dünya nüfusunun çoğunluğu gibi siz de kızıl saçlı değilseniz, ama yine de çekici kızıl saçlara bayılıyorsanız, ne olacak? Koleston’un kızıl renkli ürünleri cesaret edebileceğiniz kadar çekici olmanıza yardım ediyor. Koyu kızıldan parlak şarap rengine, çekici bir bakıra kadar birbirinden farklı renk tonlarıyla tüm gözleri üzerinize çekebileceğiniz yoğun kızıl saçlara ulaşabilirsiniz.

KIZIL HAKKINDA DAHA FAZLASI

Bazı belirli eski kurallar asla ölmez. Mesela, “Kızıl saçlar kırmızı giymemeli.” gibi. Ama öyle değil. Kırmızı da giymekle kalmayıp, mükemmel de görünebilirler. Burada asıl olan, doğru tonlarda kırmızı bir ruj ya da kazakla saç tonunuzdaki kızılı tamamlamaktır. Çoğu kızılların cildi sıcak alt tonlardayken, şarap rengine dönük kızılların cildi soğuk alt tonlarındadır.

Eğer pembe alt tonları gibi soğuk cilt rengine sahip bir kızılsanız, böğürtlen ve mürdüm tonlarındaki kızılları tercih ediniz.

Eğer sarı alt tonları gibi sıcak cilt rengine sahip bir kızılsanız, kiremit, kahve, turuncu ve altın rengi tonlarındaki kızılları tercih ediniz.

İlgili Makaleler