SAÇINI İLK KEZ BOYAYANLAR İÇİN 4 İPUCU

SAÇINI İLK KEZ BOYAYANLAR İÇİN 4 İPUCU

EVDE SAÇ BOYAMAK. Saç boyamak tarzınızı değiştirmenin hem eğlenceli hem de harika bir yolu. Eğer bu sizin için ilkse, sakın korkmayın. Wella Renk Uzmanları saç boyamada mükemmeli yakalamanız için bazı ipuçlarını sizinle paylaşıyor.

1. İpucu: ESASLI DEĞİŞİKLİKLERDEN KAÇININ

Saçınızı boyamak görünümünüzü değiştirmek adına yapacağınız en esaslı değişikliktir. Eğer saçınızı ilk defa boyuyorsanız, mevcut renginizin tonlarını tercih edin ya da sadece biraz derinlik ve parlaklık ekleyin. Çok fazla değişiklik sizi şok edebilir. Daha Uzun Süreli Yarı Kalıcı Saç boyasını kullanırsanız saçınızın bütünlüğünü koruyabilirsiniz.

2. İpucu: EĞER KARARSIZSANIZ, DAHA AÇIK TONLARI SEÇİN. ÇOK KOYU TONLARA DİKKAT EDİN.

Eğer sonuçtan memnun kalmazsanız, açık tonları düzeltmek çok daha kolaydır. Genellikle, aldığınız kutu düşündüğünüzden daha koyu sonuçlanır. Yani eğer kararsızsanız, düşündüğünüz sonuçtan biraz daha açık bir ton seçin. Koyu bir rengi düzeltmek daha zordur hatta bazen imkansız bile olabilir. Mesela, siyaha boyanan bir saç çok yoğun açıcıya ihtiyaç duyar. Bunun da saça yarardan çok zararı dokunur. Ayrıca, rengi düzeltmek tek bir işleme göre birkaç kez tekrarlanabilir.

3. İpucu: UNUTMAYIN Kİ HERKESİN BOYASI FARKLIDIR.

En iyi arkadaşınızın saç rengine bayılıyor musunuz? Siz de bu rengi saçınıza uygulayabilirsiniz, ama aynı kutuyu alacağınızı sanmayın. Aynı boya iki kişide çok farklı sonuçlar doğurabilir. Saçınızın durumunu, başlangıç renginizi ve size anlattığımız diğer faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. İkizler bile aynı değildir. Ayrıca, bu durumda şunu da anlamak gerekir ki, kutunun üzerindeki modelle sizin saç renginizin sonuçları da uyuşmayabilir. Başlangıç renginizi baz alarak hangi renge daha yakın bir sonuç elde edeceğinizi başlangıç ve sonuç renklerinin yer aldığı renk sonuç tablosunu inceleyerek anlayabilirsiniz.

4. İpucu: CİLT TONUNUZA VE GÖZ RENGİNİZE UYGUN RENKLER SEÇİN.

Cildi daha renkli olan kadınlar daha sıcak renklerle baş edebilirler. Dayanıklılığınızı ölçmek isteyebilirsiniz. Mavi ve yeşil gözlülere soğuk renkler çok yakışır. Kaşlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Saçlarınız ve kaşlarınız arkasında keskin bir fark olsun istemezsiniz.

İlgili Makaleler