WELLA’NIN EN İYİ RENK SONUÇLARI İÇİN 10 TÜYOSU

WELLA’NIN EN İYİ RENK SONUÇLARI İÇİN 10 TÜYOSU

1. EŞSİZ SAÇINIZA UYGUN BOYAYI BULUN.

Biliyorsunuz ki, bir boya herkeste farklı sonuçlanır. En yakın arkadaşınız ve siz aynı renk boyayı kullanıyorsunuz diye aynı renk saçınız olacak değil. Boya her kişide farklı işlem görür. Bu yüzden saçınızın durumunu, başlangıç rengini ve size anlattığımız diğer özellikleri göz önünde bulundurmalısınız.

2. RENK SONUÇ TABLOSU.

Boya kutusunun ön yüzündeki modele göre renge karar vermeyin. Kutunun arkasında bulunan başlangıç ve sonuç renklerinden oluşan renk sonuç tablosunu kontrol edin ve başlangıç renginizin istediğiniz sonucu nasıl etkileyeceğini görün.

3. CİLT TONUNUZ ÖNEMLİDİR.

Cilt tonunuza uygun bir renk seçin. Eğer soluk pembemsi bir teniniz varsa mavi ya da yeşil gözlüyseniz, yani cildiniz soğuk bir tondaysa küllü sarı ya da kızıl kahverenklerini seçin. Sıcak ve altın renklerinden kaçının.

4. EĞER KARARSIZSANIZ, DAHA AÇIK TONLARI SEÇİN. ÇOK KOYU TONLARA DİKKAT EDİN.

Eğer sonuçtan memnun kalmazsanız, açık tonları düzeltmek çok daha kolaydır. Genellikle, aldığınız kutu düşündüğünüzden daha koyu sonuçlanır. Yani eğer kararsızsanız, düşündüğünüz sonuçtan biraz daha açık bir ton seçin.

5. DAHA UZUN SÜRELİ YARI KALICI BOYAYI DENEYİN.

Saçınızı bir hevesle boyuyorsanız, Daha Uzun Süreli Yarı Kalıcı boyayı deneyin. Bu tür boya çabuk akar (28 yıkamaya kadar). Yani eğer beğenmezseniz, kurtulabilirsiniz. Ayrıca, Daha Uzun Süreli Yarı Kalıcı boyayla doğal renginize daha yakın gölgeler elde edersiniz. Böylece büyük değişikliklere karşı önlem almış olursunuz.

6. KÜÇÜK RENK DEĞİŞİKLİKLERİYLE BAŞLAYIN.

Çok büyük değişiklikler yapmayın. Mevcut ya da doğal renginize iki üç ton yakın kalın. Eğer saçınız koyuysa ve plantinyum sarı olmak istiyorsanız, bunu kuaförlere bırakın.

7. BEYAZLARINIZI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN.

Ne kadar çok beyazınız olursa, saçınızın genel tonu o kadar açık görünür. Bir renk seçerken dikkatli olun. Saçınıza yavaş yavaş sıcaklığı ve yoğunluğu geri kazandırarak doğal renginizden bir iki ton daha açık bir tonla başlayın.

8. SAÇ TİPLERİ FARKLI SONUÇLAR YARATIR.

Kalın telli saçların boyayı emmesi daha çok zaman alacağından boyama süresi de uzayacaktır. İnce telli saçlar ise boyayı hızlı emer ve böylece boyama süresi daha kısadır.

9. BOYALI SAÇLAR İÇİN ÖZEL ÜRÜNLER KULLANIN.

Bu tür ürünler saçınızdaki boyayı tutmak için özel olarak hazırlanmıştır. Ayrıca, boya arasında saçınızın güzel görünmesini sağlayacak saç bakım ürünlerini de deneyin.

10. TUTAM TESTİ YAPIN.

Saçın yapısı, kuruluğu, permalı olup olmayışı gibi çeşitli faktörler zamanlamayı etkilediğinden istediğiniz rengi elde etmek için ne kadar süreye ihtiyacınız olduğunu tutam testiyle öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler