Testy dotyczące bezpieczeństwa koloryzacji

Testy dotyczące bezpieczeństwa koloryzacji

BĄDŹ BEZPIECZNA

TEST ALERGICZNY

Produkty do koloryzacji włosów mogą wywoływać reakcje alergiczne, które w rzadkich przypadkach mogą być poważne. Nie farbuj włosów, jeśli wcześniej wystąpiła u Ciebie reakcja alergiczna. Aby zmniejszyć ryzyko, wykonaj test alergiczny na skórze na 48 godzin przed każdą aplikacją. Do wykonania testu będziesz potrzebować bawełnianego płatka lub wacika, plastikowej miseczki oraz plastikowej łyżki.

  1. Aby otworzyć tubkę z farbą (1), odkręć nakrętkę i odwróć ją do góry nogami. Mocno trzymaj tubkę nie wyciskając jej zawartości i odsuń ją od twarzy. Spiczastą końcówką na nakrętce naciśnij na zamknięcie tubki.
  2. Wymieszaj niewielkie, równe ilości (wielkości monety) substancji koloryzującej (1) oraz aktywatora z buteleczki (2) w plastikowej miseczce.
  3. Szczelnie zakręć tubkę z substancją koloryzującą (1) oraz buteleczkę z aktywatorem (2).
  4. Nanieś niewielką ilość mieszanki na wewnętrzną część łokcia. Pozostaw do wyschnięcia. Nie zmywaj przez 48 godzin. Pozostałą część mieszanki wykorzystaj na przeprowadzenie testu na paśmie włosów (patrz poniżej).
  5. Obserwuj miejsce, w którym nałożyłaś mieszankę przez kolejnych 48 godzin. Jeśli nie wystąpi żadna reakcja, możesz przystąpić do koloryzacji. Jeśli pojawi się wysypka lub zaczerwienienie skóry, pieczenie lub swędzenie, być może masz alergię i nie wolno Ci użyć tego produktu. Zatrzymaj go do zbadania.

TEST NA PAŚMIE WŁOSÓW (OPCJONALNIE)

Zaleca się wykonanie tego testu za każdym razem, gdy farbujesz włosy, aby określić optymalny czas i efekt koloryzacji. Trwała, zabiegi chemiczne, takie jak prostowanie, poprzednie koloryzacje oraz słońce mogą wpływać na efekty oraz czas zabiegu. Do wykonania testu będziesz potrzebować nożyczek, tasiemki oraz zegarka.

  1. Wydziel około 6-milimetrowe pasmo włosów z części, która zazwyczaj nie jest widoczna (każde miejsce POZA okolicą przedziałka, skroni oraz linii włosów) i zwiąż pasmo, odsłaniając linię porostu włosów.
  2. Całkowicie pokryj odsłonięty obszar mieszanką pozostałą z testu alergicznego. Rozpocznij mierzenie czasu.
  3. Szczelnie zamknij tubkę z substancją koloryzującą (1) oraz buteleczkę z aktywatorem (2).
  4. Po 10 minutach sprawdź testowane pasmo w okolicy miejsca wzrostu włosów. Jeśli nie ma uzyskało pożądanego koloru, pozostaw farbę na kolejnych 5 minut.

Jeśli w czasie koloryzacji odczuwasz silne kłucie bądź pieczenie i/lub masz wysypkę, natychmiast spłucz farbę. Nie farbuj ponownie włosów, dopóki nie skonsultujesz się z lekarzem. Jeśli pojawią się duszności, natychmiast zgłoś się po pomoc lekarską.

Powiązane artykuły

ZRÓB TO Z WELLA!