Prawda na temat siwych włosów

Prawda na temat siwych włosów

FAKT CZY MIT?

Istnieje wiele teorii na temat przyczyn powstawania siwych włosów – niektóre są prawdziwe, a inne to zwykłe bajki. Rozdzielmy zatem fakty od mitów.

Po pierwsze, powiedzmy to wprost: siwe włosy nie są tak naprawdę siwe. One po prostu nie mają koloru. Za kolor włosów odpowiada melanina, znajdująca się w poszczególnych komórkach trzonu włosa. Z biegiem czasu, komórki wytwarzają mniej pigmentu, a włosy tracą swoją barwę.

Zapewne słyszałaś, że wyrywanie siwego włosa sprawi, że w jego miejscu wyrosną dwa nowe. Jest to jeden z mitów, który nie ma uzasadnienia. Włosy wyrastają jeden po drugim, więc w miejscu jednego wyrwanego włosa może wyrosnąć tylko jeden nowy.

Być może słyszałaś też, że siwe włosy są oznaką starzenia. W rzeczywistości siwizna może pojawić się w każdym wieku. Przeciętnie, kobieta zaczyna siwieć w bardzo młodym wieku 34 lat.

Oczywiście jedną z najpopularniejszych teorii jest ta, że stres może powodować siwienie. I to, niestety, może być prawdą. Choć na ten temat krążą odmienne zdania, duży stres i szokujące wydarzenia mogą być powodem siwienia. Więc kiedy jesteś z dziećmi w sklepie, a one suszą Ci głowę, mówiąc: „Osiwieję przez Was!”możesz być blisko prawdy.

Powiązane artykuły

ZRÓB TO Z WELLA!